istanbul güzel travestiler

İstanbul Travesti Bireylerin Bazen Kafasından Geçenler

İstanbul Travesti olmak ; her ne kadar toplum, norm dışı yaşam tarzlarına karşı her geçen gün daha hoşgörülü olsa da. Ancak bazıları hala erkeklerde kadınlığın bir zayıflık işareti olduğunu düşünüyor. Bu nedenle birçok travesti kendini ifade etme ve giyinme konusunda suçluluk veya utanç duyarAynı zamanda birçok kişinin İstanbul’da travesti olmaktan vazgeçmeyi düşünmesinin nedeni de budur.

Doğal olarak, bu soru, özellikle bunu uzun süredir yapıyorlarsa, her travestinin hayatında ortaya çıkar. Peki, travestiliği bırakmak mümkün mü? Pek çok kişinin neden travesti olduğundan ve travesti olmanın suçluluğunun nereden kaynaklandığından bahsedeceğiz. Daha da önemlisi, neden bırakmak istediğinizi tartışacağız.

1. Travestiliği Bırakmayı Düşünmek İçin Olası Nedenler

 

Hepsinin anası olan sebep ise erkeklerdeki kadınlığı reddetme korkusudur. Diğer tüm sebepler bu zihniyetten türetilir. Bu deneyimi anlama kapasite eksikliği ve dünya nüfusunun çoğuna kazınmış maçoluk, maruz kalma korkusuna ve ölçülü bir yaşam tarzına yol açar. Bu yüzden birçok travesti bir noktada bırakmayı düşünüyor. Reddedilme korkusu, başkalarını incitme ya da incinme korkusu, utanç… Liste uzayıp gidiyor. Bu nedenle veya bir dizi nedenden dolayı, İstanbul travesti bireyler yaşam tarzlarını bir sır olarak saklama eğilimindedirler. En yaygın örneklerden bazılarına bakalım, eminim bazılarıyla özdeşleşmiş hissedeceksiniz.

● Suçluluk ve/veya Utanç Duymak

 

İçinde yaşadığımız bu henüz olgunlaşmamış dünya toplumunda, alternatif yaşam tarzlarını keşfetmek için optimal olmayan bir ortam bulmak kolaydır. Alternatif olarak, klişeye aykırı olan her şeyi kastediyorum. Özgürce yaşayan bireyleri şeytanlaştıran ve dışlayan medyayla çevrili olduğumuzda, bilinçli ya da bilinçsiz akışı takip etmeye şartlandırılıyoruz. Bunun birçok travestinin durumu ve deneyimi olduğuna inanıyorum.

Kendinizin bir parçasını keşfedemiyorsunuz ve keşfetseniz de bunu gizlice yapıyorsunuz ve bundan suçluluk duyuyorsunuz. Yaşam tarzınızın ve düşüncelerinizin başkaları tarafından hoş karşılanmayacağını düşündüğünüzde haklı olsanız da, bazen bu ölçeklenir ve büyük bir sorun haline gelir. Başkalarının üzerine basmadan, hiçbir şey sizi hayattan istediğiniz gibi zevk almaktan alıkoymamalıdır.

● Büyüyen Ortamı Onaylamamak

 

Yıllar boyunca “normun kırılması” konusunda onaylamadıklarını ifade edenler aileniz, arkadaşlarınız ve ortaklarınız olabilir. Bu özellikle genç yaşta zordur. Faaliyetleriniz ve nerede yaşadığınız sizin kararlarınız olmadığında. Bunun size zarar vermesine izin verirseniz, sizi harika hissettiren bir şeyi kimseye ifade edemezsiniz. İlişkileriniz kimseye karşı dürüst olmayacak ve bu çok sağlıksız. Yetişkinliğe ulaştığınızda kararlarınızı vermeye başlarsınız ve kiminle ilişki kuracağınıza karar verebilirsiniz .

Belki de aile kısmı en korkutucu ve en zor olanıdır. Ama sevgiyle dolu ve sevgiye dayalı dürüst ilişkiler kurduysanızonların da anlayacakları ve sizin kadar mutlu hissedecekleri bir zaman gelecektir. Yavaş yavaş sadece kendinizden ve yaşam tarzınızdan özgürce zevk alabileceğinize değil, aynı zamanda çevrenizi de biraz büyütebileceğinize ve daha kapsayıcı bir toplum yaratabileceğinize inanırsınız.

2. Travesti Olmanızın Nedenleri

Travestiliği bırakma kararıyla bunalmak kolaydır. Bu ruh halindeyken, neden travesti olduğunuzu düşünmeyi unutmak kolaydır. Olaylara bu açıdan baktığınızda, her şeyi çöpe atmak kadar basit olmadığını anladığınız andır.

● İçsel Kadınlığı İfade Etmek

 

Travesti olmak, zevk aldığınız veya hoşunuza giden diğer her şey gibi beyninize yerleştirilmiştir. Büyük bir parçanız içinde yaşadığınız çevreye uyum sağladı. Bu, başkalarıyla günlük ilişki kurma biçiminize ve kendinizi nasıl ifade ettiğinize yansır. Ama bağımsız olarak yaşayan başka bir parçanız daha var ve o, dışarısı tarafından şekillendirilmemiş. Çikolatayı sevmeyi seçemeyeceğiniz gibi, kadınsı hissetmekten de zevk alarak zevk almak imkansızdır . Devam etmeden önce bunu içselleştirmeli ve anlamalısınız . Travesti olmak, kendi içinizdeki kadınlığı normlardan bağımsız olarak deneyimlemenin kapısıdır . Bu yolda yürümeye başladığınızda, zevk aldığınız birçok yeni duygu ve aktiviteyi keşfedersiniz . zamanla travestiliğin yeni yönlerini ve sevdiğiniz kadınsı yaşam tarzını keşfedin.