dolgun dudak

Travesti Olarak Sınırları Zorlamak

Travesti Casey’nin Varoluş ve Travesti Yazısından Alıntıdır.

Bir Travesti asla tatmin olmazSürekli olarak kendilerine ve başkalarına meydan okumak isterler. Açık ifadeden ve bunun getirdiği zorluklardan gerçek bir keyif alıyorlar.

Bu durum travestiler için aynı zamanda toplum içerisinde olmak için de geçerlidir. Yıllar boyunca çeşitli gruplarla düzenli olarak gezintiye çıktım ama dürüst olmak gerekirse, bir restoranda bir masa etrafında, ardından müziğin çok sağır edici olduğu ve iyi bir sohbet yapamadığım bir kulüpte aynı eski sohbetten oldukça yoruldum. ve sigara içenlere dışarıda eşlik etmek zorunda kaldım (sigara içmiyorum). Bundan sadece sıkıldım ve kendim farklı bir şey istedim. Ne de olsa bu, ilerletmeyi ve geliştirmeyi sevdiğim bir hobi. Hareketsiz kalmamak, ki bu topukluları giymek kolay değil, sizi temin ederim!
Yeni ya da özel bir şey değildi, sadece aynı eski şeydi. Keşfetmek ve gösteriş yapmak için yeni bir yerde bir mücadeleye ihtiyacım vardı. Yeni mekanlar, yeni olaylar ve yeni durumlar deniyordum. Sadece her seferinde biraz sınırları zorlamak. Ben kendilerini ifade etmesi gereken ve her şeyin olduğu gibi yetinmem gerektiği düşüncesinden korkan klasik travestiydim. Ve tabii ki en büyük cinsel organı besliyor gibi hissediyordum. Akıllı olmak ve cinsel organla değil beyinle hareket etmek gerekir tezinin doğruluğunun farkındaydım.
Bu blogu okuyan kaç travesti belki 2 kez elbise giymiş sonra orada oldu mu yenisine ihtiyaç var dedi, yeni bir olay bu farklı bir durum. Kendimi farklı bir kıyafetle ifade etmem gerekiyor, paran varsa. Kaçımızın erkek gardıroplarından daha büyük travesti gardıropları var. Ama yine de çok daha fazla seçenek var ve ayakkabılardan bahsetmeyin bile. Ayakkabılardan bahsetme dedim!
Önceki bloglarımda, travestilerin uyum sağlamaya çalıştıklarını ve elbiselerini küçümseme eğiliminde olduklarını gördüğümden bahsetmiştim. Öte yandan TV’ler, pardon aşkım, gösteriş yapmak gibi. Bazen bir kulübün sınırları içinde, bazen de toplum içinde. İnsanların algılarına meydan okumaktan heyecan duyuyorlar, bu da onları biraz garip hissettiriyor. Kabul edilen normların dışında bir şey yaptıkları için insanları rahatsız etmekten derin bir zevk alıyorlar ama bu onların ‘gösteriş’ zihniyetini besliyor.
Bence tüm bunlar, pek çok travestinin ilk günlerde biraz yaramaz bir şey yapma konusunda böyle bir vızıltı aldığı ve bu vızıltıya devam etmek için bu hissi yeniden kazanmak için sürekli olarak yeni bir düzeltmeye sahip olmaları gerektiği şeklindeki orijinal öncülden kaynaklanıyor. Biraz yaramaz olmaya devam eden bir şey. Garip top olmaktan hücuma geçmediği sürece bu iyi. Ancak bazıları işareti aşar. Bu, benim ilk günlerime göre çok daha açık ve farklı yaşam tarzlarını kabul eden günümüz toplumuyla özellikle alakalı. Dünün yaramazlığı bugünün normu, bu yüzden bie travestinin öne çıkması için daha da gösterişli olması gerekiyor ve belki de kontrolden çıktığı yer burası. Daha da kötüsü, diğer insanların hassasiyetlerini göz ardı eder. Sizi biraz garip hissettiren ama sonra düpedüz kaba olmaya devam eden komedyen gibi. Sınırlar var kızlar!
İlk yıllarda temel giyinme ile başlar, sadece bir travestinin bir tür kadın kıyafeti giymesi içindeki duyguları harekete geçirir, evet bunların cinsel olarak sınıflandırılabileceğini biliyorum, ama bence bu biraz yanlış olabilir, bence bu sadece daha seksi ilginç ve heyecan verici olma ihtiyacını besler. Oradan makyaj, tıraş vücut kılları ve protezler gelir. Sonra dışarı çıkıp dünyaya gösterme dürtüsü gelir. Bazıları bunu yapabilir, diğerleri ise keşfedilmenin sorunlarının ölçülemez hasara neden olacağı bir aile hayatına sahiptir, bu yüzden evde kalırlar.
Yani pansuman hizmeti çok iyi bir ara aşama sağlar. Burada kendilerine uygun bir tarz bulabilir ve kendileri hakkında bilgi edinmeye başlayabilirler ve kendi yaşam tarzlarıyla ilgili olan empatik insanlarla konuşabilecekleri başkalarıyla özel olarak tanışabilirler. Her zaman iç vızıltı iblis giysisiyle doyurulur ve her zaman onu biraz daha zorlama arzusu vardır.
Kendi başına dışarı çıkmaya ne dersin? Peki ya cinsel bir karşılaşma? Mistress deneyimine ne dersiniz? Hizmetçi gibi giyinebilir miyim? İnternete video koymalı mıyım? Belki Yetişkin Çalışması? İşleri biraz daha zorlamak için pek çok seçenek. Bazıları mükemmel yerlerini bulur, diğerleri seçeneklerini genişletmeye devam eder. Henüz sonunu bulamadım ve meydan okumanın eğlencenin bir parçası olmadığına sevindim.
Bu nasıl bitecek? Pekala, öncelikle çıkmaz sokakları deneyeceksiniz. Diğerleri bir tavşan deliğidir, aşağı inmemen gerektiğini bilirsin ama ne kadar ileri gidebileceğini hissetmelisin. Bazılarımız, işlerin yeterince ileri gittiğini fark edecek bir amaç duygusuna sahibiz, bazılarımız ise asla olmamaları gereken bir yere gelene kadar bunu yapmazlar, ama ne yolculuk. Bu noktada, her şeyin ne hakkında olduğunu yeniden değerlendirmek için biraz ara verin. Ardından bir sonraki mücadeleye geçersiniz. Hay aksi! Yani bitmiyor, nasılsa dalga dalga gelip geçiyor ve bazen bir adım geri atıp değerlendiriyorsunuz.
Son birkaç ay önce böyle bir şey yaşadım. Çok fazla boş zamanım olduğunu fark ettim ki, gerçekten ben olmayan tuhaf bir artırılmış gerçeklik deniyordum. Travesti olayının çok fazla sürükleyici olmaya başladığını gördüm, çünkü ben bir şeyle meşgul olması gereken klasik bir erkektim. Sonsuz miktarda ayakkabı ve kıyafet alıyor, daha iyi makyaj, duruş ve kıyafetlerle ilgili videoları internette izleyerek çok fazla zaman harcıyordum. Twitter‘da, Facebook‘ta ve benzerlerinde sanki gerçekmiş gibi oturmak. Dışarıda bir gece geçireceksek yeni bir kıyafete ihtiyacım vardı (zaten bu kadar çok kıyafetim olmasına rağmen). Geceyi 7 gün önceden planlardım. Geziyi planlarken birikmenin vızıltısına ihtiyacım olduğu için dürtüyle çok az şey yapabildim. Zaman alıcı hale geliyordu ve bir gerçeklik kontrolüne ihtiyacı vardı.
Fantezileri gerçeğe dönüştürmekten kendilerini neredeyse alıkoyan başkalarında da gördüm. Sonraki adımlar hakkında durmadan konuşurlardı. Başka bir Travesti ile buluşma, strapon, hizmetçi servisi, deri kıyafetler, esaret vs. vs. Bu bir hobi, ancak haftanın 5 günü golf oynayan, golf konuşan, televizyonda golf izleyen ve Golf Club barda sürekli olarak tekrar golf oynayan golfçü gibi dizginlenmesi gerekiyor! Benim için eğlenceli bir eğlenceden daha fazlası, daha çok bir saplantı haline geliyordu.
Sonra bir gün içimdeki hanımefendiyle ciddi bir tartışmadan sonra bir adım geri çekildim ve DUR dedim! Muhtemelen bir alkoliğin bunun hayatı ve partneri üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu fark etmesi gibi. Arada sırada yaptığım geziler ve evdeki sınırlı pansumanlar dışında kamusal hayattan geri adım attım. Yavaş yavaş son 18 ayda yavaş yavaş dışarı çıktım ama artık sınırları zorlamak isteyen bir insan değil.  Artık kendisiyle hesaplaşan bir Casey var.